شرکت ایمن سازان تارنمای ایرانیان

(ایستا) با مسولیت محدود

  • banner 01
  • banner 02

کوتاه کننده لینک

بازیابی آیکونهای تبدیل شده به lnk.*

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

{plusone}

اگر میانبرهای (shortcuts) دسک تاپ به همراه میانبرهای منوی استارت ویندوز شما همگی به lnk.* (به جای ستاره نام قبلی میانبرها میباشد) تغییر نام یافته اند و در نتیجه آیکون آنها نیز عوض شده از روش زیر برای بر طرف کردن مشکل استفاده کنید.

مشکل پیش آمده بر اثر فعال شدن چند بدافزار (Malware) ممکن است ایجاد شود. یکی از آنها یک کد نوشته شده به زبان net. می باشد. دیگری یکی از نسخه های مرتبط با ویروس استاکس نت به نام Exploit.CplLnk.Gen   می باشد. پس سعی کنید پیش از رفع مشکل ، اول کامپیوتر خود را ویروس یابی کنید. میتوانید از پیوندهای معرفی شده در مقاله آنتی ویروس چیست؟ همین سایت برای انجام یک ویروس یابی برخط (online) کمک بگیرید.

و اما بر گرداندن دسکتاپ به حالت اول.                                                                 lnk

  1. فایل مربوطه را دانلود ،ذخیره و آنزیپ کنید.
  2. روی فایل دانلود شده دابل کلیک کنید تا اجرا شود.
  3. در جواب سوال روی کلید YES کلیک کنید
  4. پس از اجرا ، میانبرهای شما دوباره اجرا می شوند ولی ظاهر آنها با گذشته متفاوت خواهد بود!
  5. برای برگرداندن ظاهر قبلی می توانید کامپیوتر خود را از طریق سیستم ریستور به تاریخ پیش از وقوع مشکل برگردانید. برای اینکار ، مسیر زیر را طی کنید و یا با اجرای دستور rstrui ، برنامه سیستم ریستور را اجرا کنید.
  6. start ---> All programs ---> accessories ---> system tools ---> system restore
  7. پس از ظاهر شدن system restore روی کلید next کلیک کرده و از پنجره بعدی تاریخ (تاریخی پیش از وقوع مشکل پیش آمده) را انتخاب نمایید. دوباره روی کلید next کلیک کرده و منتظر بمانید تا کار برنامه تمام شود.