شرکت ایمن سازان تارنمای ایرانیان

(ایستا) با مسولیت محدود

  • banner 01
  • banner 02

کوتاه کننده لینک

حذف پنجره Genuine Service در محصولات Autodesk

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد بعد از نصب یکی از محصولات Autodesk 2019 به بعد، مانند autocad 2019 ، Revit 2020 یا 3DS Max 2020، با یک پنجره جدید مواجه شوید که اعلام میکند نسخه نرم افزار شما اصلی یا Genuine نیست. بدتر از همه اینکه هیچ کلید یا ابزاری در دسترس شما قرار نمیدهد که این میهمان ناخوانده را ببندید. و همه پنجره های دیگر، پشت این صفحه پیام قرار می گیرند. اول از همه چگونه این صفحه پیام مزاحم راببندیم؟ 

برای بستن صفحه پیام The Autodesk License (که ممکن است به زبانهای مختلفی هم به نمایش در بیاید) : 

  • پس از فشردت کلید ویندوز  عبارت taskmgr را تایپ و سپس کلید Enter را فشار دهید تا برنامه Task Manager  باز شود. (میتوانید از ترکیب همزمان Ctrl+Shift+Esc هم استفاده کنید)
  • در فهرست پیش رو و احتمالا در زیر فهرست Background Processes به دنبال عبارت َAutodesk Genuine Service بگردید و با کلیک انتخابش کنید.
  • روی کلید End task کلیک کنید تا این اپلیکیشن و پنجره مربوطه بسته شود.

حال که از پنجره مزاحم رهایی یافته اید، ببینیم که چگونه میتوان جلوی باز شدن این پیام را برای همیشه بگیریم.

اگر به آدرس زیر در کامپیوتر خود مراجعه کنید، یک فایل با نام  Autodesk Genuine Service و پسوند exe را ملاحظه خواهید نمود. کافی است که دسترسی این فایل را به اینترنت محدود کنید. برای محدود سازی میتوانید از دیواره آتش (firewall) ویندوز یا فایروال نرم افزار آنتی ویروس خود استفاده کنید. اگر کاربردهای فوق برای شما مشکل یا غیر قابل دسترس است، میتوانید  با نصب نرم افزار کوچک one click firewall این کار را انجام دهید. (جهت نصب این برنامه اینجا کلیک کنید).

برای محدود نمودن دسترسی هر برنامه به اینترنت با نرم افزار one click firewall ، کافی است که پس از نصب، روی فایل اجرایی برنامه دلخواه کلیک راست کنید و گزینه Block internet access  را انتخاب کنید.

 

مسیرهای احتمالی Autodesk Genuine Service :

C:\users\USERNAME\AppData\local\programs\atodesk    یا    c:\users\USERNAME\autodesk\genuine service (مسیر فایلها با توجه به نسخه اتودسک و نسخه ویندوز، متفاوت می باشد) 

توجه:

  • توجه داشته باشید که USERNAME در هر سیستمی متفاوت می باشد.
  • در صورتیکه فولدر appdata را در کامپیوتر خود نمی بینید، احتمالا مخفی یا Hidden میباشد. برای قابل مشاهده نمودن این فولدر به مقاله مربوطه در بخش مقالات همین وبگاه مراجعه و یا اینجا را کلیک کنید.

 

جهت دریافت خدمات موردی یا مدیریت سیستمهای خود میتوانید با شرکت ایستا تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار

قابل توجه کاربران محصولات اتودسک

با توجه به استفاده گسترده کاربران ایرانی از محصولات اتودسک خصوصا نرم افزار اتوکد، بدون دریافت مجوزهای اصلی و استفاده از نرم افزارهای کرک شده، توجه داشته باشید که در زمان استفاده از این نرم افزارها از نسخه 2020 به بعد یا ارتباط خود را با اینترنت قطع فرمایید و یا اینکه از استفاده همزمان از فیلتر شکنها جدا پرهیز نمایید، چرا که موجب توقف عملکرد نرم افزار شما خواهدشد. با توجه به اینکه شرکت اتودسک ما را تحریم نموده است. در زمان اتصال به اینترنت حتی اگر نرم افزار شما به اینترنت هم متصل شود، درگاههای الکترونیک این شرکت از تبادل اطلاعات با کامپیوتر شما جلوگیری میکنند. اما زمانیکه از فیلترشکن استفاده میکنید، کامپیوتر شما به راحتی به درگاههای شرکت اتودسک کمتصل شده و گزارش غیر قانونی بودن نسخه نرما افزار شما ثبت میشود و به سرعت نرم افزار قفل میگردد. در چنین مواردی با پیامهای خطایی مانند "Product License out of Time"  یا مانند این روبرو خواهید شد. 

 

خطای لایسنس اتوکد

 

 

 

 

 

 

طراحی،امکان سنجی و اجرای سیستم دورکاری سازمانها و مدارس

طراحی،امکان سنجی و اجرای سیستم دورکاری سازمانها و مدارس
فروردین ماه 1399

با توجه به محدودیتهای بوجود آمده بر اثر شیوع ویروس کوید-19 (کرونا) و در پی آن تعطیلی یا کاهش فعالیت شرکتها، سازمانها و تعطیلی مدارس، ایجاد بستر مناسب برای انجام دورکاری، تشکیل جلسات، برگزاری دورها و کنترل پروژهای گروهی در قالب دورکاری ، افراد متقاضی این سرویس را برآن داشته تا بدنبال راهکارهای انجام آن باشند. شرکت ایستا با تجربه چندین ساله در این زمینه کلیه خدمات فوق را پس از ارزیابی و امکان سنجی شرایط موجود برای شما به انجام میرساند.