شرکت ایمن سازان تارنمای ایرانیان

(ایستا) با مسولیت محدود

  • banner 01
  • banner 02

کوتاه کننده لینک

چگونه پنجره کامند را به اتوکد برگردانیم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شاید برای شما کاربران اتوکد هم پیش آمده باشد که در هنگام کار در محیط کد یا پس از باز کردن برنامه اتوکد متوجه می شوید که خط کامند (command line) در محیط برنامه مخفی شده است. برای باز گرداندن خط دستور یا کامند لاین یک میانبر ساده وجود دارد.

ترکیب کلیدهای Ctrl+9 ، خط دستور را فعال یا غیر فعال میکند.

مواردی پیش می اید که با اینکه خط دستور فعال است اما دیده نمیشود. گاهی اوقات زمانی که رزولوشن یا وضوح تصویر مانیتور را تغییر میدهیم و خظ دستور در حالت شناور (Float) تنظیم شده است احتمال مخفی شدن یا پنهان شدن کامند لاین زیاد میشود. برای اینکه به گزینه های تنظیم این خط دسترسی پیدا کنید میتوانید از دستورالعمل زیر استفاده کنید.

1- CUI را تایپ کنید و دکمه enter را فشار دهید، پس از باز شدن پنجره Customize User Interface ، مراحل زیر را بر اساس تصاویر دنبال کنید:

2- 

AutoCAD Command Line Missing Lets get it backUNDONE Fig1

3- 

AutoCAD Command Line Missing Lets get it backUNDONE Fig2

4-

AutoCAD Command Line Missing Lets get it backDONEFig3

5-

AutoCAD Command Line Missing Lets get it backUNDONE Fig4

6-

AutoCAD Command Line Missing Lets get it backUNDONE Fig5

7- توجه داشته باشید که گزینه Allow Ducking ، اگر yes نباشد موجب شناور شدن خط دستور میشود. همچنین گزینه Orientation ، محل قرار گرفتن خط یا پنجره دستور را مشخص میکند.

 

آخرین اخبار

قابل توجه کاربران محصولات اتودسک

با توجه به استفاده گسترده کاربران ایرانی از محصولات اتودسک خصوصا نرم افزار اتوکد، بدون دریافت مجوزهای اصلی و استفاده از نرم افزارهای کرک شده، توجه داشته باشید که در زمان استفاده از این نرم افزارها از نسخه 2020 به بعد یا ارتباط خود را با اینترنت قطع فرمایید و یا اینکه از استفاده همزمان از فیلتر شکنها جدا پرهیز نمایید، چرا که موجب توقف عملکرد نرم افزار شما خواهدشد. با توجه به اینکه شرکت اتودسک ما را تحریم نموده است. در زمان اتصال به اینترنت حتی اگر نرم افزار شما به اینترنت هم متصل شود، درگاههای الکترونیک این شرکت از تبادل اطلاعات با کامپیوتر شما جلوگیری میکنند. اما زمانیکه از فیلترشکن استفاده میکنید، کامپیوتر شما به راحتی به درگاههای شرکت اتودسک کمتصل شده و گزارش غیر قانونی بودن نسخه نرما افزار شما ثبت میشود و به سرعت نرم افزار قفل میگردد. در چنین مواردی با پیامهای خطایی مانند "Product License out of Time"  یا مانند این روبرو خواهید شد. 

 

خطای لایسنس اتوکد

 

 

 

 

 

 

طراحی،امکان سنجی و اجرای سیستم دورکاری سازمانها و مدارس

طراحی،امکان سنجی و اجرای سیستم دورکاری سازمانها و مدارس
فروردین ماه 1399

با توجه به محدودیتهای بوجود آمده بر اثر شیوع ویروس کوید-19 (کرونا) و در پی آن تعطیلی یا کاهش فعالیت شرکتها، سازمانها و تعطیلی مدارس، ایجاد بستر مناسب برای انجام دورکاری، تشکیل جلسات، برگزاری دورها و کنترل پروژهای گروهی در قالب دورکاری ، افراد متقاضی این سرویس را برآن داشته تا بدنبال راهکارهای انجام آن باشند. شرکت ایستا با تجربه چندین ساله در این زمینه کلیه خدمات فوق را پس از ارزیابی و امکان سنجی شرایط موجود برای شما به انجام میرساند.