شرکت ایمن سازان تارنمای ایرانیان

(ایستا) با مسولیت محدود

  • banner 01
  • banner 02

کوتاه کننده لینک

رفع اشکال در دسترسی به صفحه تنظیمات مودم/روتر ADSL

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بطور معمول زمانی که میخواهید به صفحه تنطیمات یک روتر/مودم وارد شوید فارق از نرم افزراهای کمکی همراه دستگاه، میتوانید با وارد کردن آدرس IP مودم در یک مرورگر (browser) که عموماً 192.168.1.1 یا در مواردی 1292.168.0.1 میباشد، به صفحه تنظیمات مربوطه دسترسی پیدا کنید. نام کاربری یا User Name هم غالباً admin میباشد و کلمه عبور هم یا مورد نیاز نمیباشد یا تکرار همان نام کاربری (admin) خواهد بود. البته این توضیح بیشتر در مورد دستگاههایی صادق است که هنوز راه اندازی یا تنظیم نشده اند. معمولاً افراد برای افزایش ایمی و امنیت دسترسی، آدرس IP و نام کاربری یا گذر واژه را تغییر میدهند که بسیار هم به جا است.

اما در مواردی پیش می آید که شما علیرغم دانستن آدرس دستگاه (هر آدرسی که باشد)، پس از وارد نمودن آن در نوار آدرس مرورگر، یا با یک صفحه خالی و یا پیغام عدم امکان دسترسی به صفحه مورد نظر، روبرو میشوید. دو راه حل کلی برای رفع این مشکل وجود دارد،

  1. مودم خود را ریست (reset) کنید، که در این حالت میبایست پس از ورود به صفحه تنظیمات، مودم خود را مجددا برای ارتباط و اتصال به اینترنت، تنظیم نمایید. در صورت انتخاب این راه به خاطر داشته باشید که پیش از ریست نمودن دستگاه، اطلاعات مربوطه ار قبیل نام کاربری و کلمه عبور ارائه شده از سوی ISP (شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت) ، VPI/VCI و سایر تنظیمات خاص را در دسترس داشته باشید.
  2. مودم را خاموش کرده و پس از 10 ثانیه روش کنید، پس از روش شدن چراغ wifi مجدداً دستگاه را خاموش نمایید. این کار را 5 بار تکرار نمایید. در آخرین مرتبه دستگاه را روش کرده و آدرس آن را در مرورگر وب خود وارد نمایید.

اگر مشکل شما حل نشد، اینجا کلیک کنید.

 

Image result for tp-link logo Image result for asus logo Image result for rockwell logoImage result for netgear logo